> Філіпп Грушко - GRAIN UKRAINE

Філіпп Грушко

Філіпп Грушко

член наглядової ради ТІС, директор з розвитку бізнесу зернового термінала Neptune, founding partner інвестиційної компанії SD Capital

Україна

До приєднання до команди ТІС Філіпп Грушко понад 10 років обіймав керівні посади у міжнародних консалтингових компаніях, таких як PwC, KPMG та Linklaters, реалізувавши за цей час більш ніж 40 угод зі злиття та поглинання провідних промислових компаній світу.

Проєкти: з 2015 року Філіпп бере безпосередню участь в найбільшому інвестиційному проєкті України — будівництві зернового термінала Neptune за участі корпорації Cargill. Зокрема, Філіпп керував процесом підписання договору з Cargill, підписанням кредитних договорів з ЄБРР та Міжнародною фінансовою корпорацією на загальну суму $74 млн. Також керував процесом реалізації днопоглиблювальних робіт для підхідного каналу до нового терміналу.

У 2016 році Андрій Ставніцер, генеральний директор ТІС, та Філіпп Грушко заснували інвестиційну компанію SD Capital, завдання якої — залучати в Україну великих іноземних інвесторів та повністю супроводжувати їх проєкти від моменту прийняття рішення до запуску бізнесу. Основні галузі, у яких працює SD Capital: інфраструктура та транспорт.

У 2017 році компанія привела в Україну найбільшого світового портового оператора DP World Group. А на початку 2020 року SD Capital та ТІС повідомили про реалізацію найбільшої M&A у транспортній галузі України — придбання 51% контейнерного терміналу ТІС арабським гігантом DP World. Цю угоду від початку також безпосередньо супроводжував Філіпп.